Orkiestra rusza ponownie!

IMG_0075Uwaga, uwaga! Wszyscy, do których jeszcze to nie dotarło: w niedzielę WIELKI FINAŁ WOŚP i to już po raz 23! W tym roku orkiestra gra i zbiera fundusze dla najstarszych i najmłodszych: na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. Tradycyjna aukcja w Matei to co prawda kropla w morzu potrzeb, ale jak mówi przysłowie: „ziarnko do ziarnka …:”. Wśród licytowanych gadżetów można było znaleźć urocze pluszaki, breloczki, biżuterię, krawaty, liczne przetwory domowej roboty (głównie autorstwa pana Balona, niekwestionowanego talentu kulinarnego) i wiele innych rzeczy. Klasa 2a zażarcie walczyła o koszulkę ze zdjęciem zwycięzców Dnia Patrona, klasa 1b zdobyła wspólnymi silami misia-giganta. Pod koniec aukcji omal nie doszło do rękoczynów z powodu zażartej walki obu pań dyrektor o tegoroczną koszulkę WOŚP, którą ostatecznie kupiła pani Sztyler za niebagatelną sumę 150 zł. Dzięki waszej hojności udało się zebrać kwotę 1734 zł! Ciąg dalszy w niedzielę. Się ma!

Zdjęcia w galerii.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)