Medialni wśród studentów

20150114_114636W środę Matejkowicze z klasy 1a uczestniczyli w dniach otwartych kierunku: Międzynarodowe studia polskie na Uniwersytecie Śląskim. Tematem przewodnim były warsztaty językowo-kulturowe “Pokaż język”, czyli prezentacja egzotycznych kultur przygotowana przez studentów z takich krajów jak: Brazylia, Korea Południowa, Gruzja, Rosja, Kazachstan i Ukraina. Na uczniów II LO czekało wiele ciekawych wykładów, pokaz narodowego tańca gruzińskiego, przedstawienie różnorodności etnicznej w Angoli, a także kultury językowej Korei Południowej. Dowiedzieliśmy się, że Koreańczycy do kolegów z wyższej klasy mówią „starszy bracie”, a Gruzini noszą imiona, które nie pozwalają na rozpoznanie płci właściciela. Spotkanie zakończyło się konsumpcją gruzińskich potraw, bo właśnie tego dnia obchodzono na Kaukazie Nowy Rok.

Wojciech Kieruj

Kamil Paździor

Nauczyciel historii i wos, który jest całkiem na bieżąco :)