W piątek ciekawe zjawisko

sun120 marca będzie miało miejsce zaćmienie Słońca. Całkowite zaćmienie będzie można oglądać na północnym Atlantyku, Wyspach Owczych oraz Svalbardzie. W Siemianowicach będziemy mogli oglądać częściowe zaćmienie słońca, ale i tak warto, bo księżyc zasłoni naszego satelitę w ponad 60%, a im dalej na północny zachód kraju tym zaćmienie będzie większe (w Szczecinie 75%). Zaćmienie rozpocznie się u nas około godziny 945, a jego szczyt przypadnie około godziny 1100.

Osoby obserwujące zaćmienie powinny pamiętać o zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa w postaci zastosowania filtrów, które ochronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem pochodzącym ze Słońca. Nie wolno patrzeć na Słońce przez lornetkę lub teleskop nieprzystosowany do tego celu, gdyż grozi to poważnym uszkodzeniem, a nawet utratą wzroku.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów