Finał konkursu ” Matematycznie i multilogicznie”

maths_1Wczoraj odbył się ostatni etap tegorocznego konkursu matematycznego. Przystąpili do niego uczniowie, którzy uzyskali najwięcej punktów z dwóch poprzednich etapów, po trzech z każdej klasy. W finałowej części konkursu zawodnicy rozgrywali partię szachów lub grali w warcaby, rozwiązywali rebusy matematyczne i sudoku. Okazało się że gry logiczne mogą sprawić sporo przyjemności, choć coraz rzadziej w nie gramy. Wszyscy uczestnicy finału otrzymują piątki z matematyki, a wręczenie nagród i dyplomów najlepszym odbędzie się na zakończenie roku szkolnego.