“Strzał w dziesiątkę”, czyli X Trójbój Matejkowski

Trójbój Matejkowski cieszy się zasłużoną sławą, ponieważ jest to dla młodzieży gimnazjalnej możliwość sprawdzenia wiedzy i umiejętności nabytych w szkole, wykazania się sprytem i zaradnością w organizacji pracy i wreszcie to okazja, żeby podejrzeć, jak wygląda życie w liceum ogólnokształcącym- wszak turniej trwa kilka godzin, więc jest czas, żeby zajrzeć do naszych klas i porozmawiać ze starszymi kolegami.

X Trójbój Matejkowski już za nami. To był prawdziwy „Strzał w dziesiątkę!”. Mateja już dziesiąty raz ugościła gimnazjalistów, którzy stanęli w szranki, by „ustrzelić” główną nagrodę. Pięcioosobowe drużyny szkół zmierzyły się z zadaniami z różnych dziedzin. Należało rozwiązać zadania z języków obcych, z języka polskiego i historii, a także nauk przyrodniczo- matematycznych. Dodatkowo uczniowie musieli wykazać się celnością w rzutach do tarczy oraz kreatywnymi hasłami w scrablach. Trójbój Matejkowski został opracowany w ten wieloaspektowy sposób, aby umożliwić gimnazjalistom działanie w wielu obszarach umiejętności. Ponadto jest to praca zespołowa, co daje poczucie wspólnej odpowiedzialności uczniów startujących w konkurencjach, uczy podejmowania decyzji i dzielenia się zadaniami, ponieważ trzeba je wykonać w określonym czasie. W tym roku uczniowie także musieli wykazać się dużą wiedzą, aby rozwiązać wszystkie łamigłówki przygotowane przez nauczycieli z II LO.

Bezapelacyjnie wygrali uczniowie z Gimnazjum nr 7 z Siemianowic, II miejsce wywalczyli uczniowie z Gimnazjum Katolickiego w Siemianowicach a III miejsce- gimnazjaliści z Gimnazjum nr 3 w Katowicach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminach, które odbędą się już niedługo. Trzymamy za Was kciuki!

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)