Bal na Titanicu, czyli wykłady dla medialnych

W środę uczniowie klas 1a i 2a poczuli się prawie jak studenci. Bal na Titanicu, czyli o polszczyźnie szyldów, afiszy i reklam – to  wykład, w którym dr Wojciech Śmieja (WSZiOP)  zaprezentował polszczyznę, jaka otacza nas na ulicach  miast i pokazał, że podczas spaceru można przekonać się o tendencjach rozwojowych języka. Drugi wykład – Jeśli znasz 100 słów możesz zostać prezydentem – o manipulacji językowej, poruszył kwestię tendencji manipulacyjnych i totalitarnych w języku, a uczniowie mieli okazję  na własnej skórze przekonać się o funkcjonowaniu ich mechanizmów.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)