Młodzi teologowie z Matejki

otk

Czym jest chrześcijańska nadzieja? Jaką rolę w Kościele pełnią objawienia prywatne? W której encyklice papież Jan Paweł II ukazał istotę i przejawy miłosierdzia Bożego? Czego dotyczyły objawienia Matki Bożej w Fatimie? To tylko niektóre z wielu pytań, na jakie odpowiadali uczniowie II Liceum im. Jana Matejki, biorący udział w XXVII Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

Już od lat ten ogólnopolski konkurs wiedzy religijnej cieszy się wśród Matejkowiczów niesłabnącą popularnością. Tym razem do zmagań z teologicznymi problemami stanęło aż 38 przedstawicieli naszej szkoły. W związku z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą objawień maryjnych w Fatimie, temat tegorocznej olimpiady brzmiał: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”, a uczestnicy musieli zapoznać się wcześniej z wybraną literaturą przedmiotu, obejmującą m.in. fragmenty Ewangelii, Katechizmu czy nauczania papieży.

Matejkowicze okazali się nie tylko silni liczebnie, ale także znakomicie przygotowani do teologicznych zmagań. Para zwycięzców etapu szkolnego: Izabela Hołyś z klasy 3b oraz Daniel Szczogiel z klasy 2b, reprezentować będą nas na poziomie diecezjalnym już 12 stycznia 2017. Zwycięzcom życzymy jak najlepszych wyników w drugiej turze, zaś wszystkim uczestnikom gratulujemy znakomitej wiedzy teologicznej!

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów