Zwycięscy kolędnicy

Przełom grudnia i stycznia to czas, w którym śpiewamy kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce Bożonarodzeniowej. Szczególną okazją do przypomnienia sobie tego świątecznego repertuaru był XII Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich, który odbyła się w czwartek 5 stycznia. Do Miejskiego Domu Kultury „Batory” w Chorzowie zjechali się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Katowic, Piekar Śląskich, Bytomia, Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Tarnowskich Gór, Świętochłowic i Rudy Śląskiej, by współzawodniczyć w śpiewie kolęd i pastorałek. W kategorii solistów w konkursie wzięli udział także uczniowie naszego Liceum. Magdalena Toma z 1a zaśpiewała nastrojową pastorałkę „Cicho, cicho”, zaś Adam Kuźnik z 2a zaprezentował poruszające wykonanie piosenki „Mario, czy Ty wiesz?”. Obydwa występy spotkały się z wielkim uznaniem jury, a nasi uczniowie znaleźli się w zaszczytnym gronie laureatów tegorocznej edycji konkursu. Już w niedzielę 8 stycznia o o godz. 16:30 wezmą oni udział w uroczystej gali połączonej z wręczeniem nagród w kościele Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, podczas którego będzie okazja do wspólnego kolędowania oraz świętowania sukcesu naszych licealistów!