Szkolny Konkurs Ortograficzny

Tradycją naszej szkoły jest organizacja Szkolnego Konkursu Ortograficznego. Pierwszym etapem konkursu jest przeprowadzenie klasowych dyktand. Uczniowie, którzy najlepiej sobie poradzili, reprezentują klasę w II etapie, czyli podczas szkolnych zmagań z zasadami ortograficznymi i interpunkcyjnymi.
W tym roku szkolnym Konkurs Ortograficzny ”Z ortografią i interpunkcją za pan brat” odbył się 03.02.17r. Dla gimnazjalistów został przygotowany tekst autorstwa Pani dr Ewy Biłas – Pleszak oraz Pana dra Mariusza Pleszaka, natomiast licealiści musieli poradzić sobie z arcytrudnym dyktandem Jerzego Krama.
Na każdego z uczestników dyktanda czyhały pułapki ortograficzne i nie jeden uczeń chciałby czym prędzej czmychnąć z sali, gdzie pieprz rośnie.
Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego poznamy w czasie obchodów Dnia Języka Ojczystego, czyli 21.02.17r.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.