Taniec w teatrze

Wczoraj grupa uczniów Matei wybrała się kolejny raz na wieczorne przedstawienie teatralne. Po raz pierwszy „zafundowaliśmy” sobie porcję naprawdę trudnej sztuki. Zmierzyliśmy się ze spektaklem teatru tańca w wykonaniu grupy Ruchomy Kolektyw. Sztuka pt. „Profanum” podejmuje problematykę ludzkich zależności, miłości, istnienia obrzędów w życiu człowieka. Z pewnością na uwagę zasługuje świetne przygotowanie kondycyjne artystów, a także sposób, w jaki wyrażali emocje w tańcu.
Mimo, iż nie wszystko było dla nas jasne, to wyszliśmy z teatru przejęci tym, co zobaczyliśmy. Co ważne, chcieliśmy rozmawiać o tej sztuce, a przecież to właśnie jest istotne- sztuka powinna wzbudzać kontrowersje, skłaniać do refleksji i przemyśleń.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.