Ekologicznie w Matei

24 maja gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół nr 3 w Siemianowicach Śląskich brali udział w wykładzie i pokazach młodego ekologa, aktora i muzyka Mateusza Trembaczowskiego. Młodzież utrwaliła sobie informacje związane z segregacją i utylizacją śmieci oraz przyswoiła zasady upcyklingu, czyli kreatywnego wykorzystania śmieci. Uczniowie zmagali się z zadaniem, aby nadać „drugie życie” przedmiotom używanym wcześniej. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem piosenki „Orki z Majorki”. Było kolorowo, wesoło… i ekologicznie.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.