Przedwakacyjna rozgrzewka w klasie 2b

Nie tylko pierwszoklasiści aktywnie kończyli rok szkolny. Także ich starsi koledzy postanowili przygotować się do nadchodzących wakacji. Fizycznie i psychicznie. Fizycznie – bo zdobyto górę Żar (no, nie jest to wielki wyczyn, ale przed wakacjami nie należy się forsować, rok szkolny był wystarczająco męczący). Jak na klasę z wychowawcą – wuefistką przystało – najbardziej ambitni skorzystali z lokalnego parku linowego. Był też element edukacyjny – wykład “profesora” Jakuba Luskacza na temat elektrowni szczytowo-pompowych, wygłoszony tuż przy zbiorniku. Psychicznie – bo czas upłynął na relaksie, rozmowach o wszystkim, kalamburach i wspólnych śpiewach po zmroku. Właściciel ośrodka Cicha Dolina skomentował przed odjazdem grupy, że nie pamięta, kiedy ostatnio jakaś wycieczka spędzała czas w taki właśnie sposób – przy gitarze i polskich oraz angielskich piosenkach. No, ale to przecież Matejkowicze, nic dziwnego. Spacer po starówce Bielska-Białej i odwiedziny u Bolka i Lolka stanowiły ostatni punkt programu. Piękna pogoda pomogła zwolnić tempo i poczuć wreszcie klimat nadchodzących wakacji.

Jolanta Kulik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)