Koneserzy sztuki, czyli Muzeum Śląskie po raz…

Ostatni tydzień w szkole można spędzić na wiele sposobów… Klasy 1a, 2a oraz reprezentacja 2b postanowiły  odwiedzić Muzeum Śląskie.  Znane bardzo dobrze  medialnym wystawy stałe tym razem zostały pominięte na rzecz wystaw czasowych. „Nie jestem już psem” pokazująca twórczość outsiderów, z dyplomami akademii i bez, samotników,  ludzi undergroundu wzbudziła mieszane uczucia, natomiast ekspozycja 80 prac Vladimira Birgusa,  artysty konfrontującego realia funkcjonowania różnych społeczności i środowisk w wielu miejscach na świecie, spotkała się już ze sporym uznaniem. To była ostatnia w tym roku szkolnym wizyta medialnych w tym muzeum,do zobaczenia we wrześniu!

Zdjęcia w galerii.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)