Sukcesy Zawody i konkursy

Mikołaj (i jego etiuda) z kolejną nagrodą!

Mikołaj Żądło – uczeń klasy pierwszej medialnej zdobył w zakończonym już roku szkolnym kilka nagród w konkursach fotograficznych. W czerwcu w konkursie „Co w trawie piszczy” na etiudę filmową, przedstawiającą regionalną bioróżnorodność, zorganizowanym przez Śląskie ZOO zdobył 1 nagrodę w głosowaniu internautów.

Kolejna dobra wiadomość nadeszła 19 lipca. Tego dnia w kinie Kosmos, w Katowicach odbyło się podsumowanie wspomnianego konkursu. Uroczystość uświetniły swoją obecnością panie: Jolanta Kopiec – dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego i profesor Krystyna Doktorowicz – dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Zebrani mogli obejrzeć etiudy nadesłane na konkurs, a na koniec zostali zapoznani z werdyktem jury konkursu. Okazało się, że także w ocenie Komisji Konkursowej „BIO diversitatis” – etiuda ucznia Matei zwyciężyła. Tym samym Mikołaj zdobył obie główne nagrody konkursu! Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia zwycięskiego filmu na kanale You Tube!

Adam Balon
Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.