Po godzinach Sukcesy

Sukces teatralny Adama

II Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne to wydarzenie, w którym 24 września brał uczeń naszej szkoły – Adam Kuźnik. W Stalowej Woli udała się rzecz niezwykła: zestawione obok siebie spektakle grup teatralnych różnych generacji pokazały, jak szerokim pojęciem jest dziś termin „teatr amatorski”. W jego ramach spotykają się wszystkie możliwe style sceniczne, jego twórcy operują zarówno językiem nowoczesnego teatru, jak z pełną odpowiedzialnością sięgają po konwencję retro. W jury zasiedli między innymi Błażej i Jan Peszkowie. Grand Prix, czyli I nagrodę II Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych w Stalowej Woli przyznano  Teatrowi Reduta Śląska z Chorzowa za spektakl „Stary klamor w dziadkowym szranku” w  reżyserii Iwony Woźniak, a wśród aktorów znajduje się Matejkowicz Adam, uczeń klasy 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Justyna Maliszewska-Polgar
Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)