Zawody i konkursy

Nasi na Ogólnopolskich Zawodach ZHP w Ratownictwie

Ubiegły weekend był dla naszych „ratowników”  bardzo aktywny. Dziewczyny z klas 1b, 1a i 3b wzięły udział w Ogólnopolskich Zawodach ZHP w Ratownictwie w Pszczynie  (warto wspomnieć, że głównym  organizatorem była absolwentka Matei – Betina ). Paulina, Alicja, Dominika, Kinga, Basia, Hania, Oliwia i Zosia wcieliły się w role pozorantek na trasie zarówno podstawowej, jak i zaawansowanej.

Udział w takich zawodach to świetne doświadczenie, możliwość poznania nowych ludzi oraz przede wszystkim  duża dawka nowej wiedzy oraz odświeżenia wcześniejszych umiejętności. Każda z dziewczyn „zagrała” osobę poszkodowaną i mogła zobaczyć z innej perspektywy pracę ratownika.

A pracy ratownicy mieli naprawdę sporo, między innymi w takich sytuacjach jak pogryzienie przez psa, wypadek komunikacyjny z udziałem kobiety ciężarnej, amputacja dłoni po wybuchu petardy czy nieoddychający niemowlak.

Dziewczyny były świetne i wróciły do Siemianowic z  jeszcze większa chęcią do działania.

To, czy spisały się dobrze, będziecie mogli ocenić sami, bo film z zawodów nagrywał nasz czołowy szkolny filmowiec Mikołaj Żądło.

Zosia Hrybik

Jolanta Kulik
Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, wf oraz ratownictwa. Z tą Panią żaden wypadek nie jest groźny :)