Sobota w szkole?

Tak! Dla biologów i ekologów naszej szkoły to tradycja o sędziwych już korzeniach. Tak było i w ten weekend. Godziny – iście „pogańskie”. Najpierw zdający biologię na maturze. Od 7.40 do 9.10. „Normalni” ludzie przecież w sobotę o takiej porze śpią! Potem gimnazjaliści – entuzjaści dobrego wyniku na egzaminie. No i na koniec – „mikrokółko” ekologiczne. Pogoda była tak paskudna, że dało się tylko obejść najbliższe otoczenie szkoły. Ale, nawet tu, dzieje się sporo. Kasztanowce i dęby obrodziły wyjątkowo. Pojawiły się też tęgoskóry – dziwne purchawkopodobne grzyby. Kwitną stokrotki i poziewniki, nawet konwalie ciągle mają jeszcze owoce. Za tydzień powtórka. Koło Ekologiczne planuje wyjście do Parku Śląskiego. Więcej zdjęć na stronie podstronie EKOLOGIA.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?