Klasy pierwsze podbijają Kraków

Czy słońce, czy deszcz Kraków piękny jest. Przekonały się o tym w piątek 6 października klasy pierwsze. Matejkowicze pomimo padającego deszczu, zrealizowali swoje plany i na dobry początek odwiedzili Dom Jana Matejki –  Patrona naszej szkoły. Po spotkaniu z dziełami Mistrza oraz poznaniu Jego codziennego życia udali się do studia TVN, gdzie przekonali się, że praca za kamerą wcale nie jest łatwa, a to, co widać na szklanym ekranie, różni się od rzeczywistości. Oczywiście niezapomniane wrażenia zostały po zwiedzaniu planu zdjęciowego „Szkoły” i „Szpitala”, gdzie mogli na własne oczy zobaczyć, jak powstają te telewizyjne produkcje. Dzień zakończył się spotkaniem ze sztuką współczesną w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK.

Małgorzata Potoczek

Nauczyciel matematyki dzięki której ten przedmiot wydaje się mniej straszny :)