Gryfne belfry, gryfne boisko i gryfny dziyn

Piątek obfitował w wiele ważnych i uroczystych chwil. Dopisała nam nawet jesienna pogoda. Po pierwsze – oficjalnie otwarto nowo wybudowane boisko. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie – Pan Rafał Piech i Pani Wiceprezydent – Anna Zasada-Chorab. Po towarzyskim meczu absolwenci kontra uczniowie (wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch), który niespodziewanie zakończył się remisem, Pan Prezydent dokonał razem z dyrektor szkoły – Panią Katarzyną Sztyler tradycyjnego przecięcia wstęgi i tym samym wymarzone boisko Matejkowiczów formalnie uważa się za „otwarte”.

Po drugie – świętowano Dzień Edukacji Narodowej, więc po lekcjach społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej, by wspólnie uczcić ten ważny dla wszystkich związanych z oświatą dzień. Akademię uświetnili nasi goście specjalni. W swoim przemówieniu Pan Prezydent życzył Matejkowiczom wytrwałości i radości ze zdobywania wiedzy, gratulował świetnych wyników maturalnych, a szczególnie ciepło mówił o superbelfrze „zielonej szkoły” – Panu Adamie Balonie. Tradycyjnie w części oficjalnej pani dyrektor podziękowała za kreatywność, zaangażowanie oraz pasję pracownikom pedagogicznym i administracyjnym szkoły, a następnie klasy 1a i 1b zostały przyjęte w poczet Matejkowiczów – uzyskały logo liceum. Część artystyczną spotkania przygotowały klasy maturalne, które w genialnie przekomiczny sposób pokazały swoich belfrów od innej, mniej formalnej strony. Salwy śmiechu wzbudził zwłaszcza film pod obiecującym tytułem: „Nasze gryfne belfry po śląsku”.

Zdjęcia na szkolnym FB oraz http://wolontariat.mateja.edu.pl/?page_id=10253

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)