Park Śląski ponownie!

To było wyjątkowe wyjście. Grupa 12 uczniów klas szóstych SP1, pod opieką 2 gimnazjalistów (G3) i 4 uczennic II LO (Brawo Kinga i Hania!) zwiedziła Park Śląski. Miejsce i trasa były praktycznie identyczne jak w zeszłym tygodniu. Jednak tylko 3 osoby (Brawo Hania, Kinga i Sylwia!) powtórzyły swój wyczyn.

A było – jak to w terenie – ciekawie. Para tańczących razem dzięciołów, sierpówki, mewy, kowaliki, sikory, sójki, krzyżówki, niezawodne wiewiórki. O dziwo, kwitło jeszcze wiele roślin – chabry, stokrotki, pepawy, koniczyna, przymiotno, a nawet wawrzynek, który raczej robi to w lutym i marcu. Mimo wysiłku nie udało się dotrzeć do orzecha wewnątrz orzecha orzecha czarnego. Taki jest twardy! Były też niezliczone drzewa i krzewy w jesiennych barwach, rozwiązanie tajemnicy zawartości galasa, a na koniec spotkanie z rozbrykanym szczeniakiem. Sam smak!

Więcej fotografii na podstronie EKOLOGIA.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?