Certyfikat dla Matejkowiczów

W roku szkolnym 2014/2015 II Liceum Ogólnokształcące im Jana Matejki przystąpiło do Programu „Promocja Zdrowia” pod patronatem METIS. Powodem przystąpienia do programu była myśl, która zrodziła się w głowach szkolnych koordynatorów programu: p. Jolanty Kulik, p. Adama Balona i p. Joanny Siwczyk, aby zintensyfikować działania, dzięki którym uczniowie świadomie wezmą odpowiedzialność za własne zdrowie oraz rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny. W realizacji programu udział wzięli dyrekcja szkoły, nauczyciele, cała społeczność uczniowska i rodzice. Realizacja programu zakończyła się w minionym roku szkolnym. 27 października (w miniony piątek) uwieńczeniem dzieła było przyznanie nasze szkole Certyfikatu Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.