Złoto za taniec dla Pawła z 1a

To, że nasza szkoła ma utalentowanych artystycznie uczniów, wiadomo nie od dziś. Piątek należał do Pawła z 1a, który  wziął udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Tańca Śląskiego „Trojak 2017” i zdobył aż dwa medale (złoty i srebrny). Turniej zorganizowany był przez Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Uniwersytet Ekonomiczny oraz Stowarzyszenie Folklorystyczne „Silesianie”.  Konkurs zgromadził przedstawicieli ośrodków tanecznych z regionu Śląska oraz całej Polski, jednocześnie popularyzował towarzyską formę tańca śląskiego. Paweł należy do Zespołu Pieśni i Tańca Siemianowice, a turniej odbył się w katowickim Spodku. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)