Jan Matejko włożył różowe okulary, czyli Dzień Patrona już za nami

Dzień Patrona to jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych świąt w szkolnym życiu każdego Matejkowicza. Od kilkunastu dni trwały przygotowania – pisanie scenariuszy, ćwiczenia choreografii, robienie dekoracji i próby. Każda klasa swoją interpretację tematu „Przez różowe okulary” pokazała w niebanalny sposób, a przed najtrudniejszym zadaniem stanęli debiutanci, czyli klasy pierwsze (i poradziły sobie z nim całkiem nieźle!).

Jak zawsze, było kolorowo, tanecznie, bajecznie… W tej edycji konkursy najlepsza okazała się klasa 2a w taneczno-wokalnym występie pod tytułem „Bądź sobą”, II miejsce zdobyła klasa 1b, a trzecie – 3b.  Naprawdę było na co popatrzeć! Jury wyróżniło klasy 1a i 2b.  Ten jubileuszowy Dzień Patrona na długo zostanie wszystkim w pamięci, a na już pewno laureatom.  W turnieju wiedzy o Janie Matejce pierwsze miejsce zdobyła klasa 2b, drugie – 3a, a trzecie – 1b. W konkursie fotograficznym – najlepsza okazała się klasa 1a, następnie 1b, a trzecie miejsce zajęła 2a.

Dziękujemy organizatorom, prowadzącym, uczestnikom i gościom, a także wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie! Do zobaczenia za rok!

s://www.facebook.com/pg/mateja2lo/photos/?tab=album&album_id=1616780201701782

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)