Czy wiecie dlaczego jesienią liście żółkną i opadają? W Przedszkolu nr 6 już to wiedzą!

Kolejne spotkanie matejkowiczów z przemiłymi „Skrzatami” z michałkowickiego Przedszkola nr 6 miało miejsce w Parku „Górnik”. To niechybny znak, że rozwiązywano ważkie problemy biologiczne. Przedszkolaki poznały odpowiedź, i to nie tylko na tytułowe pytanie. Na ich przyrodniczej ścieżce pojawiły się  różne gatunki roślin, kaczki, ryby, grzyby… Niemałe zainteresowanie wzbudził strzelający nasionami niecierpek i trochę cuchnący…, bodziszek cuchnący. Był też bluszczyk kurdybanek, a wiewiórka gdzieś się zapodziała. Na koniec spaceru było trochę smutku bo„Skrzaty” żegnały się z Darią, Jagodą, Martą i Karoliną, które już  zdążyły polubić. Gdy nadejdzie zima spotkamy się znowu. Na pewno znajdzie się chwila czasu na wspomnienia wiosennego i jesiennego spaceru.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.