Podsumowanie projektu “Opowiedz mi swoją historię”

W zeszłym roku uczniowie klas medialnych brali udział w innowacyjnym programie rozwoju osobistego dla seniorów oraz młodzieży.  We wtorek w Siemianowickim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca wydarzenie, którą swoją obecnością zaszczycili m.in. pani wiceprezydent Anna Zasada-Chorab,  pani  Małgorzata Groniewska oraz pan Marek Omelan. Spotkanie w części artystycznej stało się okazją do występu matejkowskich artystów recytujących i śpiewających o kwestii ważnej bez względu na wiek, czyli o miłości.

Głównym celem projektu było budowanie otwartości na drugiego człowieka, rozwój umiejętności komunikacyjnych oraz tworzenie relacji, ponadto aktywizacja seniorów i wzmocnienie w nich poczucia własnej wartości oraz drogocenności doświadczenia życiowego.  Medialni byli  w swoim żywiole – przeprowadzali swoiste wywiady rzeki z seniorami, a wspomagała ich w tym książka “Opowiedz mi swoją historię”. W trakcie spotkania powstała też dokumentacja filmowa, której celem było stworzenie opowieści o życiu i ludziach Siemianowic Śląskich. Przedsięwzięcie to zorganizowano pod patronatem Prezydenta Miasta – pana Rafała Piecha, a  projekt ze względu na trafność i pozytywny odbiór zostanie wznowiony.

Uczestnikom projektu jeszcze raz serdecznie dziękuję za aktywność i zaangażowanie, dziękuję także wszystkim Matejkowiczom, którzy przyczynili się do pięknej oprawy artystycznej tej ważnej uroczystości.

http://www.siemianowice.pl/aktualnosci/inne/chodz-opowiem-ci-swoja-historie.10866/

 

 

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów