CYBERNAUCI w Matei

Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Każdy z nas jest przecież użytkownikiem Internetu, dlatego zagadnienie to jest niezwykle istotne nie tylko dla uczniów.

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli. W tym celu w szkołach odbywają się warsztaty. Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego miała okazję zgłębić temat osobiście w dniu dzisiejszym tj. 13 grudnia 2017 r. podczas spotkania z panem Michałem Szyszką, który pomógł zidentyfikować źródła potencjalnego wirtualnego zagrożenia. Prowadzący skomentował bardzo pozytywnie stan wysokiej świadomości uczniów w omawianym zakresie tematycznym, co dobrze o nich świadczy. Kolejne spotkanie, tym razem dla nauczycieli i rodziców odbędzie się 22 stycznia 2018r. Pamiętajmy – bezpieczeństwo przede wszystkim!

Warsztaty obejmują takie zagadnienia jak bezpieczne korzystanie z Internetu i nowych technologiiinformacje  o cyberzagrożeniach, ochrona wizerunku w sieci oraz podstawy praw autorskich. Warsztaty prowadzą specjalnie do tego przygotowani trenerzy. Realizacja projektu potrwa do końca grudnia 2018 roku. Finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej projekt objęty został honorowym patronatem przez Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Jesteśmy przekonani, że te zajęcia to będzie dobrze wykorzystany czas!

Dariusz Szeląg

Nauczyciel wf i Wychowania do życia w rodzinie. Prywatnie fan Apple.

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów