1a w BWA

Klasa 1a we wtorek wybrała się do najstarszej galerii współczesnej w Katowicach, czyli do BWA. W Biurze Wystaw Artystycznych najmłodsi medialni mieli okazję obejrzeć Biennale Plakatu Polskiego 2017. Jury zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej plakaty 134 autorów i autorskich tandemów.Ta lekcja wiedzy o kulturze poza murami szkoły stała się też okazją do ćwiczeń w interpretacji tych specyficznych tekstów kultury. Uczniowie wzięli również  udział w warsztatach z zakresu projektowania plakatu. To była naprawdę niezwykła lekcja z kulturą i o kulturze!

„(…) Jest więc każda edycja Biennale okazją do zobaczenia dzieł kilku już pokoleń entuzjastów. Starsi o nieustającej potrzebie tworzenia plakatów myślą wciąż tylko pozytywnie. Młodsi starają się robić to progresywnie, obserwując aktualne trendy i tendencje w świecie projektowania graficznego.” (Fragment wstępu do katalogu — Mariusz Knorowski).

Zdjęcia na FB i w poniższym linku.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)