Sukcesy w konkursie wojewódzkim

20 grudnia odbył się uroczysty finał X Wojewódzkiego Turnieju Artystycznego organizowanego w Gliwicach przez Górnośląskie Centrum Edukacyjne. Miło mi poinformować, że uczniowie naszego liceum spisali się w nim doskonale. Zdobyli II miejsce w kategorii fotograficznej (Mikołaj z 2a) i aż trzy wyróżnienia (poezja – Iga z 2a  oraz fotografia – Ola i Monika z 3a)! Tematem prac uczniów szkół ponadpodstawowych zostało marzenie. Celem konkursu było natomiast stworzenie warunków i inspiracji do rozwoju twórczości młodzieży szkolnej, prezentacja młodych twórców oraz zaistnienie ich na forum publicznym.
W turnieju udział wzięło 137 uczestników z 32 szkół województwa śląskiego, a przedsięwzięcie zorganizowano pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Serdecznie gratuluję! Jan Matejko jest z Was dumny, my także 😉

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)