Projekt „Młoda Filharmonia”

W czwartek uczniowie klas 1a i 2a oraz 1b mieli przyjemność uczestniczyć w koncercie w katowickiej Filharmonii Śląskiej  w ramach projektu ONE® – an Orchestra Network for Europe – ONE® – is more. Wykonawcami była oczywiście Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej, a dyrygentem maestro Maciej Tomasiewicz. Program:

• Piotr Czajkowski – Suita z baletu Dziadek do orzechów: Walc kwiatów,
  • Benjamin Britten – The Young Person s Guide to the Orchestraop.34 wraz z projekcją filmu animowanego pt. Czerwony i Królestwo Dźwięku wyprodukowanego przez University for the Creative Arts in Canterbury (Wielka Brytania),
  • Ludwig van Beethoven – V Symfonia c-moll op. 67 (cz. I).

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)