Z cyklu „Nasi absolwenci zawsze do przodu” – spotkanie z Katarzyną Szyper

Tuż przed feriami, w czwartek 25 stycznia, w Bibliotece Miejskiej w Siemianowicach Śląskich miało miejsce spotkanie autorskie z panią Katarzyną Szyper, poświęcone językowi angielskiemu, a konkretnie – ciepłej jeszcze jak świeże bułeczki książce pt. Jak działa angielski, którą pani Kasia niedawno wydała. Na spotkaniu nie zabrakło także uczniów (i nauczycieli) z naszej szkoły – w końcu autorka i prelegentka to matejkowska absolwentka (rocznik dr Kamila Paździora). Absolwentka filologii polskiej i angielskiej, obecnie ucząca na Politechnice Śląskiej i we własnej szkole językowej, znana uczniom siemianowickiego Katolika, jest pasjonatką nauczania. W przekonujący sposób przedstawiła zebranym gościom, wśród których pojawili się także studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, gdzie pani Kasia prowadzi od lat zajęcia, co w nauce języka obcego jest ważne i dlaczego. (Z czym niżej podpisana zgadza się całkowicie). Miłym akcentem była obecność nauczycielki gospodyni spotkania z czasów licealnych, pani Gabrieli Przybyły; obecnie to ona popołudniami uczy się angielskiego właśnie. Pani Kasia w rozmowie z matejkowiczami stwierdziła, że ma mnóstwo ciepłych wspomnień związanych z latami w II Liceum Ogólnokształcącym. To miłe, zwłaszcza że rok jubileuszowy 60-lecia szkoły na pewno sprawia, że wszyscy ci, którzy byli kiedyś częścią Matei, częściej sięgają pamięcią do lat szkolnych.

To było miłe i pożyteczne popołudnie, a wniosek z niego jest taki: Matejkowicze! Uczcie się angielskiego, pijcie kawę i kreujcie teraz to, co będziecie wspominać za kolejne 20 lat!

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?