Nowoczesna Szkoła – ZOO po raz drugi

Kolejna grupa Nowoczesnej Szkoły spędziła kilka godzin w ZOO i Parku Śląskim na zajęciach warsztatowych. Program pieszej wycieczki obejmował pawilony antylop i surykatek, słoniarnię, Akwarium, Egzotarium, pawilon małp, ptaków i gadów oraz żyrafiarnię. Gimnazjaliści sami zaprojektowali część spaceru poszukując śladów zbliżającej się wiosny. I rzeczywiście! Kwitnie leszczyna i wawrzynki, a do rozwinięcia kwiatów przygotowują się pierwsze przebiśniegi. Zimowe spacery po Parku Śląskim przyciągają też licealistów – cała grupa ZS nr 3 liczyła 10 osób. Ostatnie ZOOlogiczne zajęcia odbędą się w pierwszym tygodniu marca.

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

%d bloggers like this: