Dzień Języka Ojczystego już za nami…

Tradycyjnie 21 lutego w naszym liceum odbył się Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Przypomnę, że MDJO to coroczne święto, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń.

Zgodnie z zapowiedzią w środę można było sprawdzić swoje umiejętności polonistyczne i świadomość językową. Ci, którzy odważyli się spróbować, mogą liczyć na piątki (o ile zadania zostały rozwiązane poprawnie, ich sprawdzanie w toku…). W poniedziałek krótka dogrywka o 10.20 w sali 35 – 2a vs. 3b. A wyniki konkursu ortograficznego i polonistycznego “Licz się ze słowami” już po weekendzie.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)