Mateja Blues Band – jubileuszowa reaktywacja

Niedziela 11 marca 2018. Park Tradycji, a dokładnie Sztajger – tego niedzielnego popołudnia była to zdecydowanie najlepsza miejscówka w Siemianowicach Ślaskich, a to za sprawą kilku utalentowanych Matejkowiczów. Rok jubileuszowy szkoły generuje masę imprez okolicznościowych, a jedną z nich był właśnie wczorajszy koncert. Zespół Mateja Blues Band kilka(naście) lat temu oprawiał muzycznie obchody Dnia Patrona i wszelkie inne szkolne imprezy. Obecnie pojawiła się okazja, żeby znów się spotkać i zagrać dla najlepszej, matejkowskiej publiczności na świecie. I zagrali. Na scenie mogliśmy podziwiać: Piotra Gawendę, Dariusza Sojkę, Marcina Ćwirko (jedynego nie-matejkowicza) oraz na wokalu Sylwię, obecnie Ben Cheikh Mhamed. Nie mogło zabraknąć dr Kamila Paździora, prezentującego także kompozycje własne. Kto był, ten się zgodzi – chłopcy i Sylwia zagrali wspaniale. Wielkie dzięki dla pana Jana Wieczorka, managera Sztajgera, za udostępnienie sali. A wam, kochani Matejkowicze – za przybycie. Było warto.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)