Pierwszy dzień wiosny na Uniwersytecie Śląskim

Jak co roku 21 marca obfituje w wydarzenia – Światowy Dzień Poezji, Dzień Przedsiębiorczości, Ogólnopolski Dzień Talentów i oczywiście wyczekany pierwszy dzień wiosny… W środę klasy drugie wybrały się na Uniwersytet Śląski w Katowicach na „V Spotkanie z nauką i życiem studenckim” Wydziału Psychologii i Pedagogiki. To dzień, w którym licealiści mogą poznać życie studenckie, kierunki kształcenia i zasmakować uniwersyteckiej atmosfery. W auli wydziału odbyły się wykłady ( m.in. „Pokolenie utraconej prywatności”,   „Psychologiczne extreme. Jak człowiek zachowuje się w skrajnych warunkach”), a następnie warsztaty.  Każdy wybrał zajęcia wg swoich zainteresowań, oferta akademicka była naprawdę zróżnicowana – Social media jako druga strona lustra, Poszukiwanie swojej drogi w nurcie Gestalt, Iluzje muzyczne, Zagadki kryminalne, Oswojona psychopatia i inne. Dla każdego coś dobrego! To wiosenne spotkanie stało się okazją do poznania środowiska uniwersytetu, ale także refleksją na temat przyszłości i kierunku kształcenia.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)