Warsztaty językowe EuroWeek

20 marca, we wtorek 77 uczniów siemianowickich szkół wyjechało na warsztaty językowe Programu „EuroWeek-Szkoła Liderów”, w tym nasze Matejkowiczki: Hania Erbel, Zosia Hrybik, Oliwia Jóźwiak, Wiktoria Kiełczewska, Paulina Sowa. W dniach 20- 24 marca, pod okiem wolontariuszy z różnych krajów świata, dziewczyny będą doskonaliły swoje umiejętności językowe poprzez projekty, pokazy, prezentacje, gry symulacyjne, praktyczne ćwiczenia oraz podczas wycieczek.
Od rana trwają warsztaty, podczas których uczniowie są dzieleni na grupy, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć i zweryfikować swoją znajomość języka angielskiego.
Nie od dziś wiadomo, że integracji sprzyjają wycieczki, tak więc jutro udajemy się do Wiednia razem z wolontariuszami, którzy wmieszani w tłum będą zachęcali uczniów do mówienia w języku angielskim, czyli po prostu będą ich „ciągnąć za język”. W sobotę natomiast, w drodze powrotnej zwiedzimy Twierdzę Kłodzko, ponieważ będąc tak blisko, grzechem byłoby nie zobaczyć tak pięknego miejsca.
Głównym organizatorem wyjazdu jest Gimnazjum nr 2, które po raz drugi wysłało młodzież na warsztaty, w tym roku zapraszając do współpracy naszą szkołę, a także Szkołą Podstawową nr 1 i Zespół Szkół nr 2.

Przemek Malik

Administrator szkolnej sieci komputerowej. Posiada wykształcenie wyższe - inżynier informatyki. W szkole pracuje od 2009 roku. Specjalizuje się w sieciach komputerowych. Zaprojektował i uruchomił szkolną sieć WiFi oraz system monitoringu szkolnego a także zmodernizował robudował sieć LAN w całym budynku szkoły. Wdrożył szkolny serwer mailowy oraz serwer VoIP. Wdrożył szkolny dysk sieciowy Phobos. Nadzoruje pracę szkolnej sieci oraz dba o poprawne jej funkcjonowanie. Wdrożył system edziennika w szkole i jest odpowiedzialny za jego konfigurację, a także pomoc w jego obsłudze. Administruje szkolnymi stronami www. Wdrożył w szkolną platformę edukacyjną.