Podsumowanie warsztatów językowych Euroweek

Program EuroWeek- Szkoła Liderów jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Dzięki wolontariuszom z różnych krajów poznajemy ich kulturę, język, historię. Uczymy się również tolerancji, szacunku i empatii. Język jest ważny, ale nie najważniejszy. Ważni są ludzie, których poznajemy i sposób, w jaki się z nimi komunikujemy.Nasze uczennice aktywnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach w ramach szkolenia językowego. Szczególnie zaś odznaczyły się podczas wieczoru filmowego. Uczestnicy otrzymali za zadanie nakręcić krótki film dowolnego gatunku. Nasze artystki wybrały horror i otrzymały za niego Oskara podczas uroczystej ceremonii. Jury zdecydowało, że ich dzieło jest najlepsze. I chociaż nie wszystkie są uczennicami klasy medialnej, zasługują na wielkie uznanie.
Dziewczyny ponownie pokazały swoje reżyserskie i aktorskie umiejętności podczas wieczoru pożegnalnego. W ramach zadania “Mission impossible” musiały nakręcić filmik pokazujący ich oczekiwania na początku warsztatów zweryfikowane o kilka następnych dni. Zrobiły to rewelacyjnie, publiczność była zachwycona. Kto wie, może narodziły nam się przyszłe gwiazdy świata filmu?
Podczas zajęć językowych uczniowie wzajemnie siebie poznawali, musieli wcielać się w różne role. Sprzyjało to zawieraniu nowych znajomości, sprawdzeniu swoich umiejętności interpersonalnych, z czym dziewczyny nie miały problemu. W każdej sytuacji wspaniale się odnajdywały.
Taki wyjazd to nie tylko nauka. W ramach warsztatów mieliśmy również dwie wycieczki- jedną do Wiednia, drugą do Twierdzy Kłodzko. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Szkoda, że czas tak szybko płynie. Wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Po 5 dniach wspólnie spędzonych podczas warsztatów językowych musieliśmy wrócić do rzeczywistości. Mam nadzieję, że warsztaty się podobały i ponownie skorzystamy z oferty Fundacji EuroWeek.