Nowoczesna Szkoła w Centrum Naukowym Kopernik

„Powietrze – więcej niż nic”, „Re: generacja”, „Teatr wysokich napięć”, „Majsternia” to tylko niektóre z wystaw w Centrum Naukowym Kopernik, w których aktywnie uczestniczyli uczniowie biorący udział w projekcie unijnym Nowoczesna Szkoła. W świecie samodzielnego eksperymentowania, gdzie można doświadczać, obserwować, badać, zadawać pytania i znaleźć na nie odpowiedzi spędzili kilka fantastycznych godzin. Nie jest tajemnicą anatomia i fizjologia człowieka oraz możliwości i ograniczenia jego ciała w kontekście przystosowania do życia na Ziemi. Nie są obce różne zjawiska np. magnetyczne, falowe oraz chaotyczne. Lepiej poznali otaczający nas świat i prawa nimi rządzące. Polecamy gorąco, bo nauka to fascynująca przygoda.

Wizyta w Centrum Naukowym Kopernik wzbogacona została pięknymi widokami Warszawy. Do albumów trafią zdjęcia Zamku, Starego Miasta, Stadionu Narodowego oraz królowej rzek – Wisły.

Małgorzata Potoczek

Nauczyciel matematyki dzięki której ten przedmiot wydaje się mniej straszny :)