Zjazd absolwentów Matei

W słoneczne sobotnie przedpołudnie w naszej szkole panował wzmożony (jak na ten dzień wiosennego tygodnia) ruch. A wszystko za sprawą absolwentów i dawnych pracowników, którzy przybyli, by odwiedzić swoje liceum. Ciepłymi słowami powitała gości dyrektor szkoły – pani Katarzyna Sztyler. Była to doskonała okazja do rozmów z  kolegami i koleżankami z klasy, dawnymi sympatiami, a także nauczycielami. Przeszłość i teraźniejszość mogły się znowu zetknąć (ostatni taki zjazd odbył się z okazji półwiecza liceum), a na spotkania z przyjaciółmi nigdy nie jest zbyt wcześnie ani zbyt późno. Niektórzy goście odbyli prawdziwą podróż sentymentalną, w czasie której znalazł się czas na refleksję o tym, co było, na wspomnienia i łzy wzruszenia.

Dziękujemy za przybycie! Państwa obecność na zjeździe świadczy o tym, jak ważny jest szacunek dla ludzi i miejsc, szczególnie tych, z  którymi dorasta młody człowiek. Pamiętajcie o Matei! Drzwi szkoły są dla Was zawsze otwarte!

Więcej zdjęć wkrótce.

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

%d bloggers like this: