Raz, Dwa, Trzy – sprzątamy lasek!

Raz – jak Szkoła Podstawowa nr 1, Dwa – jak II Liceum Ogólnokształcące, Trzy jak Gimnazjum nr 3. Ponad 20 ludzi z tych szkół było jedną z dwóch najliczniejszych grup sprzątających  Lasek Bytkowski w sobotnie przedpołudnie. Jak zwykle, przyszli ci, którzy chcieli zrobić coś pożytecznego. Tak też się stało. Lasek, kawałek przyrody, cierpliwy sąsiad naszej szkoły, trochę odżył. Przy okazji można było nawdychać się powietrza przesyconego zapachem kwitnącej czeremchy, odkryć stanowisko chmielu, posłuchać ptaków… Nagród dla pracowitych było więcej – słoneczna pogoda, czas spędzony z kolegami w otoczeniu wiosennej (najpiękniejszej!) przyrody i (oczywiście!) grochówka i ciasteczka. Następna akcja niebawem. Może już w maju.

Dzisiaj Dzień Ziemi. Kiedyś jeden z telewizyjnych kanałów przyrodniczych apelował w prosty sposób: “Ziemia, nasza Mama cierpi. Jeszcze można coś naprawić. Zrób coś! Cokolwiek…”

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

%d bloggers like this: