Żegnaj, szkoło!

Teoretycznie każdy czeka na moment, w którym będzie mógł powiedzieć „żegnaj, szkoło”. Jednak inaczej żegna się ją na dwa miesiące wakacji, a inaczej – na zawsze… A w piątek klasy 3a i 3b uroczyście zakończyły edukację w szkole średniej.

Już podczas przemówienia dyrektor szkoły, mgr Katarzyny Sztyler, w którym podsumowała trzy lata spędzone w Matei i życzyła sukcesów w dorosłym życiu oraz dokonywania mądrych wyborów, naszym klasom trzecim zrobiło się jakoś żal… Wszystkim przypomniały się pierwsze dni w szkole, rajd otrzęsinowy, Dni Patrona, studniówka i wiele innych, niezwykłych chwil. W części oficjalnej uroczystości gościem specjalnym była pani Anna Sobieraj – Naczelnik Wydziału Edukacji UM i pan Piotr Celej – asystent Rektora Wyższej Szkoły Humanitas. Przyznano nagrody najlepszym uczniom, laureatom konkursów, mówcom, ratownikom, ekologom, sportowcom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy swoją  postawą zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Nie zabrakło także kwiatów oraz podziękowań dla rodziców i nauczycieli.  Gdy wychowawcy klas trzecich (pani Agata Budziak i pani Jolanta Kulik) symboliczne rozwiązali swoje klasy,  powróciły łzy i wspomnienia. Patetyczny nastrój został przełamany przez musicalowy występ pt. „Ile razem dróg przebytych” oraz przyznanie pamiątkowych wyróżnień osobowościom szkoły (pracuś, mól książkowy, królowa nauk, śpioch oraz oczywiście miss z misterem).

Francuski pisarz Wiktor Hugo powiedział: „Życie składa się z powitań i pożegnań” i właśnie nadeszła pora rozstania – kolejne pokolenie Matejkowiczów opuściło mury naszej niezwykłej szkoły. Wierzymy gorąco, że tak jak ich poprzednicy, absolwenci II LO świetnie zdadzą maturę, pójdą na studia, zrealizują swoje marzenia, ale zawsze znajdą czas, by odwiedzać Mateję.

Zdjęcia do zobaczenia w galerii.

 

 

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów