W konferencyjnym klimacie…

Sobotnio – niedzielny czas matejkowiczom upływał w edukacyjnym klimacie. Konferencja Per Mortem III organizowana przez katowickie Hospicjum Cordis,  zawierała zagadnienia związane z socjologią, sztuką, psychologią, medycyną oraz mediami. Uczestnictwo w psychologicznym warsztacie “Zbyt wrażliwi by opcować z cierpiącymi” pokazał świat wymówek i motywacji. Mogliśmy spotkać profesora Akademii Sztuk Pięknych Macieja Bieniasza malarza, rysownika, pedagoga. Redaktor Telewizji Polskiej Lidia Tarczyńska, przedstawiła między innymi dekalog reportera. Gdzie jest granica między przebojowością a bezczelnością, pewnością siebie a tupetem, chwaleniem a propagandą, to tylko przykłady zachowań reportera. Być dobrym dziennikarzem, to być dobrym człowiekiem, słowami Ryszarda Kapuścińskiego zakończyła swój wykład. Były to dni z wiedzą, która zostanie nam na długo w pamięci. Był również czas na wspólne rozmowy, pyszną kawę i dzielenie się emocjami.

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)