Światowy Dzień Wolontariusza

W 1986 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych w dowód uznania dla wielu niestrudzonych ochotników, którzy swój czas i umiejętności darowują innym, wyznaczyła dzień 5 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym czasie na całym świecie odbywa się mnóstwo spotkań, imprez okolicznościowych, których celem jest podziękowanie wolontariuszom za ich pomoc.

W tym miejscu składamy serdeczne podziękowania wszystkim Matejkowskim Wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas, obdarowują uśmiechem i pomagają w licznych akcjach wolontariatu naszej szkoły :)

Poniżej artykuł z „Życia Siemianowic” o wolontariacie w naszym Liceum:

[download id=56 format=”2″]

Beata Zaręba

Nauczyciel wf i podstaw przedsiębiorczości. Opiekunka szkolnego wolontariatu. Koordynator szkolnego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wulkan pomysłów i energii :)