Happening ekologiczny

IMG_9320„Segreguj śmieci, nie wyrzucaj jak leci!” pod tym hasłem Matejkowicze przeprowadzili dzisiaj happening ekologiczny. Miejscem akcji był targ miejski Siemianowic Śląskich, jak zwykle licznie oblegany w dzień targowy. Wśród tłumów znacząco wyróżnili się uczniowie Matei, przebrani w pomysłowe stroje z surowców wtórnych.

Uczniowie wręczali mieszkańcom ulotki na temat segregacji śmieci oraz przeprowadzali ankietę ekologiczną. Każdy z uczestników ankiety otrzymał też w prezencie bukiecik wiosennych kwiatów. W tle można było zauważyć transparenty z hasłami ekologicznymi i usłyszeć Eko-song w wykonaniu własnym Matejkowiczów.

Happening był kolejną akcją realizowaną w ramach projektu europejskiego Comenius „Are we Green enough?” realizowanego od września 2012 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki. Dziękuję wszystkim odważnym ekologom z klas I b, II b i II c za pomoc w realizacji projektu.