Fotowarsztaty w Matei

Panorama szkołakołoKolejny wolny czas uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich spędzili razem. Po raz trzeci w tym roku szkolnym odbyły się warsztaty fotograficzne dla Matejkowiczów.

W których dziedzinach życia ma zastosowanie fotografia? Czy jest formą sztuki, czy pełni jedynie funkcję użytkową? Jakie mogą być kompozycje zdjęć, sposób kadrowania i barwy? Te zagadnienia są szczegółowo omawiane na lekcjach wiedzy o kulturze, a ich dopełnienie stanową zajęcia praktyczne. Zgodnie z tą ideą profesjonalne aparaty i statywy poszły w ruch, a tematem warsztatowego spotkania były zdjęcia panoramiczne.

Jakub Sontag

Nauczyciel geografii. Fan Globetrottera :)