“Być albo nie być, oto jest…” śmiałe pytanie

IMG_4420Wczoraj nasi uczniowie wzięli udział w nietypowym konkursie, żeby uświetnić Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczestnicy konkursu musieli poradzić sobie z pytaniami dotyczącymi najbardziej znanych dramatów. Należało rozszyfrować autora utworu, podać właściwy tytuł i zidentyfikować bohaterów cytowanego fragmentu dramatu. Faust, Kordian, Konrad, Zbyszko (ten z “Moralności pani Dulskiej”, nie z Bogdańca:)), Hamlet i Makbet oraz wiele innych postaci trochę “znęcało się” nad uczniami, którzy zmuszali swoje mózgi do odtworzenia treści dramatów.

Najlepiej z zadaniami poradziła sobie klasa 3 b, drugie miejsce wywalczyła klasa 3 c, a trzecie- klasa 3 a. Okazuje się, że trzecie klasy górą ( w końcu matura tuż, tuż:)), ale inne klasy też poradziły sobie całkiem nieźle. Gratulujemy i zapraszamy do teatrów.

Monika Maćkowiak

Nauczyciel języka polskiego. W czasie wolnym lubi siedzieć pod ziemią i tworzyć Teatr (Nieduży).