Matejkowicze w „Exodusie”

16 października ubiegłego roku w katowickExodusim Spodku miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie kulturalne. Z okazji 35. rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w ramach obchodów Dnia Papieskiego na Śląsku, zaprezentowane zostało megawidowisko „Franciszek – wezwanie z Asyżu”. Zorganizowany z niewiarygodnym rozmachem spektakl, przyciągnął ponad 7 tysięcy widzów, jednak wystawiony został tylko jeden raz.

Spektakularny sukces przedsięwzięcia zachęcił jego organizatorów do kontynuacji idei przygotowywania spektakli podejmujących tematykę religijną.

Już 16 i 17 października będziemy mogli wybrać się do Spodka na kolejne megawidowisko zatytułowane „Exodus”. Jest to spektakl oparty na motywach starotestamentalnej Księgi Wyjścia. Przedstawienie osadzone we współczesnych realiach, łączyć będzie różnorodne formy ekspresji: grę sceniczną, taniec, śpiew, muzykę wykonywaną na żywo, film i projekcje multimedialne. W to niezwykłe przedsięwzięcie swój wkład mają także nasi uczniowie. Na scenie Spodka ujrzymy Darię Sztuber i Magdalenę Tutaj z II b, które biorą udział w „Exodusie” jako wolontariuszki odpowiedzialne za animację scenografii. Twórcom megawidowiska życzymy udanego występu, a wszystkim widzom dobrej zabawy! Do zobaczenia w Spodku!