Jubileusz 60-lecia Matei

…czyli II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich

W roku szkolnym 1956/57 rozpoczęła się historia naszego Liceum, któremu w 1958 r. nadano patronat Jana Matejki. Jego pierwszym dyrektorem był mgr Feliks Wajler, a pierwszą siedzibą budynek przy ulicy Matejki 5. Dwudziesty rok funkcjonowania rozpoczęło przy ulicy Leśnej 1 pod kierownictwem Pani dyrektor mgr Krystyny Halor, a czwartą dekadę pod kierunkiem mgr. Michała Zegadło. Ponad 4 tysiące mieszkańców Siemianowic Śląskich i okolicznych miejscowości może poszczycić się dziś tytułem absolwenta Matei.
Obecnie II Liceum po licznych reformach i zmianach funkcjonuje jako Zespół Szkół nr 3, a jego dyrektorem jest mgr Katarzyna Sztyler. Więcej informacji na temat obecnej działalności szkoły można znaleźć na – http://mateja.edu.pl/, https://pl-pl.facebook.com/mateja2lo/.


info

Do końca bieżącego tygodnia planujemy uruchomienie specjalnego newsletter-a, za pośrednictwem którego będziemy przesyłać do Państwa ważne informacje związane z jubileuszem. Uczestnictwo w newsletterze jest w pełni dobrowolne jednakże zachęcamy do zapisania się do niego. Rozesłaliśmy do Państwa w tym celu automatyczne maile z prośbą o wyrażenie zgody na zapisanie do newslettera zawierające link do wpisania się. Jeżeli go Państwo nie widzą w skrzynce, którą podaliście podczas rejestracji na bal, prosimy sprawdzić folder spam (dotyczy zwłaszcza skrzynek na Gmail-u!). Jeżeli mail od nas trafił do folderu SPAM Państwa skrzynki, prosimy o oznaczenie go jako NIEspam aby w przyszłości już tam nie trafiał. Zapewniamy, że pralek ani telewizorów nie sprzedajemy i spamu nie rozsyłamy :)

Osoby niezainteresowane prosimy o zignorowanie maila.
Zapisanie się Państwa do naszego newslettera pozwoli nam usprawnić kontakt z Państwem.


BAL ABSOLWENTÓW

Bal Absolwentów odbędzie się w Marysinym Dworze (Ul. Józefa Pukowca 17a, 40-816 Katowice) w sobotę, 14.04.2018 r. w godzinach 19.00 – 03.00. Chętnych prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz (wystarczy jednorazowa rejestracja), który znajduje się poniżej oraz o dokonanie wpłaty w wysokości 130 zł do dnia 14.03.2018 r. na konto organizatora z dopiskiem „Bal” oraz danymi (imię i nazwisko) uczestnika. Organizatorem jest powołane niedawno Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl.

nr konta 67 1140 2004 0000 3002 7742 7305
z dopiskiem „Bal” oraz danymi (imię i nazwisko) uczestnika

Wynegocjowana przez Stowarzyszenie kwota obejmuje wynajęcie Sali, posiłki (alkohol we własnym zakresie), wodzireja, fotografa i materiały informacyjne. Uczestnicy mogą też zamówić nocleg w Marysinym Hotelu (promocyjna cena 140 zł/os.; 170 zł/2 os. ze śniadaniem). Na balu obowiązują oczywiście stroje wieczorowe.
Prosimy o przemyślane decyzje. Formularz rejestracyjny zostanie zamknięty po wyczerpaniu wolnych miejsc, a mamy ich tylko 400. Stoliki (16-18 os.) postaramy się obsadzić rocznikowo. Pytania prosimy kierować na maila jubileusz@mateja.edu.pl.
Życzymy wspaniałej zabawy, sentymentalnych spotkań i studniówkowych emocji.

Jeśli chcesz zarejestrować się na Jubileuszowy Bal Absolwentów kliknij w poniższy baner

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest nasza Szkoła do współpracy w organizacji Matejkowskiego Jubileuszu. Zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem maila: jubileusz@mateja.edu.pl


Harmonogram Matejkowskiego Roku Jubileuszowego II LO:

  • 13.10.2017 – Otwarcie Boiska Sportowego przy II LO im. Jana Matejki
  • 30.10.2017 – Matejkowski Wieczór Poetycki w Willi Fitznera
  • 30.11.2017 – Matejkowski Dzień Patrona w SCK
  • (po feriach) – Koncert absolwentów Matei w SCK
  • 15.03.2018 – Jubileuszowy Trójbój Matejkowski dla gimnazjalistów
  • 06.04.2018 – Matejkowski Turniej Pokoleń
  • 12.04.2018 – Matejkowska Gala Jubileuszowa w Parku Tradycji poprzedzona Mszą Św.
  • 14.04.2018 – Matejkowski Bal Absolwentów, Zjazd Absolwentów i Pracowników Matei w siedzibie II LO im. J. Matejki

KONKURS

Ogłaszamy Jubileuszowy Konkurs
ARCHIWUM MATEI”

Zapraszamy do przysyłania szkolnych zdjęć (z krótkim opisem) oraz wspomnień o ludziach i wydarzeniach, ze szczególnym uwzględnieniem postaci legendarnych, powiedzonek nauczycielskich oraz zdarzeń wyjątkowych związanych z II LO im. Jana Matejki w Siemianowicach Śl.
Wspomnienia można posyłać na FB lub na jubileusz@mateja.edu.pl.
Najciekawsze nagrodzimy i opublikujemy, oczywiście w porozumieniu i z zachowaniem praw autorskich.
Rozpoczynamy od wywiadu, którego udzielił nam absolwent i nauczyciel Matei dr Kamil Paździor.

 

Zmiana rozmiaru czcionki
Zmiana kolorów