Ciąg dalszy Dnia Patrona – nastąpił!

Mamy za sobą kolejną edycję wielkiego święta szkoły, czyli Dnia Patrona. Tym razem w nowej scenerii, bo w Parku Tradycji, Matejkowicze prezentowali na scenie swoje impresje pod hasłem “Ciąg dalszy nastąpi”. Czego tam nie było: istoty boskie na chmurce, wspomnienia szkolne, telenowela brazylijska, śpiewy i tańce. Po raz pierwszy publiczność miała szanse wpłynąć na losy przedstawienia, a na scenie zadebiutował  … pies. (co na to obrońcy praw zwierząt?). Występ nauczycieli zainspirowany był piosenką Marka Grechuty, a jego niewątpliwą gwiazdą był pan Sontag. Jury po gorącej debacie przyznało nagrody: I miejsce dla klasy 2a,  oraz dwa drugie miejsca: klasy 1a i 3b. Na scenie dyplomy otrzymali także najlepsi  w konkursie wiedzy o Janie Matejce oraz na najlepsze zdjęcie na kanwie obrazów mistrza. Jedno wiemy na pewno: ciąg dalszy nastąpi za rok, mamy nadzieję, że w pięknie wyremontowanym Siemianowickim Centrum Kultury.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)