Medialni na spotkaniu z Olgą Bończyk

We wtorek 4 czerwca klasa IIA uczestniczyła w rozmowie z Olgą Bończyk, znaną aktorką teatralną, filmową i wokalistką. Aktorka największą sławę zawdzięcza roli w serialu „Na dobre i na złe”, w którym grała panią doktor Edytę Kuszyńską, anestezjolog na Oddziale Ratownictwa Medycznego w Leśnej Górze. Niewielu ludzi wie jednak, jaka pani Bończyk jest naprawdę. Okazuje się, że poza pracą jest ona zwyczajną, pogodną osobą, która nie różni się praktycznie niczym od nas samych. Mało kto ma również świadomość, że swoją karierę zaczynała w szkole muzycznej, do której o mały włos nie miałaby możliwości uczęszczać. Pochodzi bowiem z prostej, lecz nietypowej rodziny, jej rodzice są niesłyszącymi. Rodzice ze względu na talent zarówno pani Olgi, jak i jej brata zdecydowali się na umożliwienie dzieciom rozwijania umiejętności. Z jakim skutkiem? Możemy dzisiaj podziwiać sami.

Medialni po poznaniu tej i kilku innych historii pani Bończyk na pewno wynieśli z tego spotkania coś więcej, niż tylko słowa…

Justyna Maliszewska-Polgar

Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze, egzaminator OKE od 2006r., mediator. W Matei pracuje od 2009r. Autorka innowacji pedagogicznej w klasach medialnych, entuzjastka edukacji ;)