23 Finał WOŚP w Matei za nami

IMG_8295Jak co roku nie mogło nas zabraknąć w tak wielkiej i ważnej akcji. W naszej szkole powstał sztab liczący 150 osób, w tym nie tylko Matejkowiczów, ale i gimnazjalistów z siemianowickich szkół. Prężną grupę reprezentowało 30 uczniów z Gimnazjum nr 2. Kwestująca młodzież zbierała fundusze na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych. Pogoda sprzyjała orkiestrze, choć wiał zimny wiatr. Zmęczeni i zmarznięci wolontariusze mogli odpocząć i ogrzać się w szkole, zajadając pyszną kiełbaskę. Całe popołudnie trwało liczenie pieniędzy pod czujnym okiem szefa sztabu – mgr Beaty Zaręby. (Serdeczne podziękowanie dla jej niezawodnych pomocników – Roksany i Beci – jesteście wielkie!). Sztab wspierali także nasi niezawodni absolwenci, a nawet rodzice czy młodsze rodzeństwo. Dzięki hojności mieszkańców Siemianowic Śląskich udało się zebrać kwotę 26.189,94, w tym 1734 zł zebrane podczas czwartkowej aukcji. Nieważne, że są tacy, którzy w Orkiestrze widzą jedynie przekręty i prywatę – my róbmy swoje. Pomagajmy, jeśli możemy, bo dobro rodzi dobro. Najważniejsze, żeby się wam (jak mawiał klasyk) chciało chcieć!

Więcej zdjęć w galerii.

Agata Budziak

Nauczyciel języka angielskiego. Lubi kawę. Dużo kawy :)